Kampania społeczna Lifebuoy sposobem na zmianę wizerunku

Nim Unilever zajął się zmianą postrzegania marki przeprowadził gruntowne badanie rynku. Chodziło o zmianę postawy mieszkańców Kenii do mydła Lifebouy, od lat’80 produkt ten postrzegany był jako mydło o męskim zapachu, z którego korzystają pracujący mężczyźni. Marka w 2007 r.,. próbowała zmienić ten wizerunek wprowadzając mydło pielęgnacyjne dla dzieci – bezskutecznie.

Skuteczny okazał się dopiero udział w kampanii na rzecz częstego mycia rąk. Bowiem jak pokazały badania tylko jedne na dziesięciu Kenijczyków mył ręce po skorzystaniu z toalety, co było przyczyną około 30 tysięcy rocznie zgonów dzieci wywołanych biegunkami i chorobami brudnych rąk.

Firma zidentyfikowała 6 stowarzyszeń, z którymi podjęła współpracę przy kampanii na rzecz mycia rąk. Na otwarcie kampanii hostessy w barwach Lufebouy rozdawały zaproszenia bez nazwy produktu. Gdy do hotelu w Nairobi przybyli zaproszeni goście, musieli poddać się testowi czystych rąk. Specjaliści z kenijskich fundacji odwiedzali szkoły, prowadzili akcję uświadamiania społeczeństwa, udzielali wywiadów w mediach – wszystko, by promować mycie rąk. Akcja zaplanowana przez Apex Communications okazała się strzałem w dziesiątkę. O Lifebuoy było głośnio we wszystkim mediach w Kenii, a marka zaczęła być rozpoznawalna jaki mydło do pielęgnacji.

źródło zdjęcia: www.wherecoolthingshappen.com

About the author /


Related Articles