Niepoprawny PR Trumpa

W dziedzinie marketingu politycznego Stany Zjednoczone Ameryki stanowią trendsettera, specjaliści od kreowania wizerunku politycznego na całym świecie śledzą poczynania amerykański doradców do spraw wizerunku. A najpilniej śledzonymi są zachowania kandydatów w amerykańskich wyborach prezydenckich.

Agresywna kampania Trumpa

Odkąd Donald Trump ogłosił, że będzie ubiegał się o kandydaturę na prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej, podjął on bardzo agresywną i ryzykowna kampanię. Trump w swoich wypowiedziach atakuje imigrantów, a w szczególności imigrantów latynoskich. Jego ostre wypowiedzi wbrew oczekiwaniom nie zmieszają, a wręcz przeciwnie – powiększają grono jego zwolennikow.

Trump rozpoczynając starania o nominacje miał świadomość, że nie może liczyć na poparcie ze strony tej ogromnej części latynoamerykanów, którzy chętnie z pewnością poprą jego kontrkandydata Jeba Busha, którego żona jest latynoską. Mając tego świadomość doradcy Trumpa postanowili odwrócić się zupełnie od tej grupy i ostro atakować, jak się okazało pozostała część społeczeństwa Ameryki patrzy na te wypowiedzi przychylnie. O tym czy taka nietypowa agresywna kampania sprawdzi się, okaże się już na początku lipca.

źródło zdjęcia: www.tvn24.pl

About the author /


Related Articles