Strona, która dobrze będzie się pozycjonowała

Jeśli stworzyliśmy swoją stronę internetową naszej firmy i liczymy, że od razu klienci odnajdą ją w przepastnych odmętach internetu – to grubo się mylimy. Aby strona stała się zauważalna przez użytkowników sieci, powinna znaleźć się w pierwszej odsłonie wyników wyszukiwania, czyli na pierwszej karcie w wyszukiwarce. Osiągnąć to można zlecając pozycjonowanie strony profesjonalnej agencji takiej jak ta – www.q-seo.pl/kontakt.php.

Warto również, aby strona była zgodna z wytycznymi Google, wówczas zwiększamy jej szansę na wzrost jej pozycji, dla wysokich wyników wyszukiwania nasza strona powinna:

1.Być bogata w unikatowe i wartościowe merytorycznie treści – strona uboga w teksty jest „źle widziana” przez Google, a ponadto użytkownicy także niechętnie będą na nią zaglądać, jeśli nie znajdą tam najważniejszych dla nich informacji. Treści na stronie nie mogą się też powielać, jeśli skopiujemy je z innej strony, to możemy zostać za to ukarani filtrem Google, za duplicate content.

2.Zawartość słów kluczowych – w tekstach na naszej stronie powinny pojawić się frazy kluczowe, na które nasza strona powinna pojawiać się w wynikach wyszukiwania, ich wprowadzenie powinno być jak najbardziej naturalne, nie należy też przesadzać z ilością słów – kluczy w treści. Unikajmy również pogrubiania fraz, co jest już praktyką anachroniczną, choć kiedyś bywało pomocne – dziś już takie nie jest.

3.Strona powinna być mobilna i szybko się ładować – jak pokazują statystyki Google, jeśli strona ładuje się powyżej 3 sekund to użytkownicy internetu opuszczają ją przed zapoznaniem się z jej treścią. Dlatego ważne jest, aby zdjęcia oraz kod strony zostały zoptymalizowane, tak by strona szybko się wczytywała. Drugim aspektem w budowie strony jest jej mobilność, Google przymierza się aktualnie do stworzenia dwóch oddzielnych indeksów dla wyszukiwarki na komórkach i na komputerach. Różnice w wynikach wyszukiwania już stają się powoli widoczne, dlatego aby zapewnić sobie wysokie miejsce w obu indeksach konieczne jest dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych.

4.Kod strony powinien być również przejrzysty, im więcej w nim bałaganu, tym trudniejsze może okazać się osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

5.Przyjazny interfejs – pamiętajmy, że strona nie służy wyłącznie robotom i pozycjonowani, jest to też miejsce, które powinno być przyjazne użytkownikowi, dlatego strona powinna być zbudowana w taki sposób, by poruszanie się po niej było naturalne i oczywiste. Jeśli internauta nie będzie czegoś u miał znaleźć na naszej stronie, to uda się na stronę konkurencji, gdzie szybciej znajdzie interesujące na informacje.

To tylko niektóre działania, o które warto zadbać już na początku podczas budowy strony, dzięki temu zwiększymy jej szanse na osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Jest to o tyle ważne, że wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania zwiększa szansę na dotarcie z naszą ofertą do klientów zainteresowanych konkretnymi produktami i usługami.

About the author /


Related Articles