Jak zarabiać na znaku towarowym

 

Dochodowość znaku towarowego składa się z jej rozpoznawalności, skojarzeń, lojalności klientów, prawa do jej ochrony prawnej i możliwości jej rozwoju. Przeprowadzanie stałej wyceny znaku towarowego pozwala na świadomy rozwój firmy w tym kierunku.

 

 

Opinia o znaku towarowym

 

Z finansowego punktu widzenia, budowanie dobrej opinii znaku towarowym polega na zachęcaniu klientów do zapłaty za dany produkt dla właśnie tego znaku towarowego. Wycena znaku towarowego korzysta z tego, że konsumenci płacą dużo więcej za znany towar, niż za ten, z którym nie mają żadnych skojarzeń. Trzeba zorientować się jaka jest wysokość ceny poprzez porównanie jej z produktem nieznanym.

Budowanie znaku towarowego

 

Znak towarowy można wyceniać poprzez możliwości jego rozszerzenia z pomocą specjalistów, jakich można znaleźć w sieci – volante.pl/wyceny-znakow-towarowych, dobrze jest też zwrócić uwagę na kompleksowy zakres usług doradczych. W końcu produkt, który osiągnie sukces komercyjny pod danym znakiem towarowym szybko zyskuje dodatkowe produkty. Decyzja ta gwarantuje znaczne oszczędności związane z promocją. Z punktu widzenia klientów jakość znaku towarowego oznacza budzone przez nią skojarzenia, które są wyrażane w czasie zakupów. Jest to istotne w momencie jej wyceniania. Gdy konsumenci sięgają po dany produkt, to znaczy, że ufają mu. Wynika to z ich własnego doświadczenia. Nie każda marka posiada wysoki kapitał i dlatego firmy tak intensywnie inwestują w jego zwiększenie. W końcu oznacza on konkretne zyski.

 

Posiadanie znaku towarowego pozwala na stabilność sprzedaży. A gwarantuje to dobre wyniki wyceny znaku towarowego. Dzięki temu firma może pomnażać swoje zyski poprzez:

 

  • zwiększanie udziałów rynkowych,
  • uzyskiwanie większych marż i niższych kosztów promocji

 

 

 

Znak towarowy w razie potrzeby może zostać sprzedany za lepszą cenę. To nie tylko oznaczenie towarów, ale produkt sam w sobie. Można wycenić jego wartość i ocenić potencjał. Wycena znaku towarowego pozwala na lepsze warunki negocjacyjne podczas transakcji:

 

  • sprzedaży,
  • udzielania licencji
  • czy franczyzy

 

 

 

Przykłady takich zastrzeżonych znaków towarowych można sprawdzić na tej stronie – https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/?D;deada0c9-98cb-421c-9d9e-a1fad06da7c8 i na tym się wzorować.

 

About the author /


Related Articles