Druk 3D – technologia przyszłości

 

Z ogromnym zafascynowaniem obserwuje jak rozwija się technologia druku 3D. Cieszę się jak obserwuję rozwój sklepów z drukarkami 3d jak np. http://solveere.pl/ i innych działających w tej branży. Osobiście bardzo wierzę w tę technologię i wierzę, że będzie to jeden z najbardziej przełomowych wynalazków w historii ludzkości.

 

 

Dlaczego druk 3D jest świetnym wynalazkiem?

Powodów można by wymieniać mnóstwo. Według mnie najważniejsze zalety druku 3D, to:

  • Uniwersalność – większość osób kojarzy tę technologię z drukowaniem plastikowych figurek. Jednak już teraz drukuje się figury woskowe, części metalowe. Powstają pierwsze domy budowane za pomocą właśnie tej technologii, a naukowcy pracują nad drukowaniem organów. Druk 3D może zrewolucjonizować wygląd naszego świata i odpowiedzieć na wiele problemów i wyzwań jakie stoją przed ludzkością.

 

  • Prostota użycia – z tą jeszcze bywa różnie dzisiaj. Jednak mimo wszystko dla wielu osób znacznie łatwiejsze jest wydrukowanie jakiegoś elementu, niż próba zrobienia go samemu. Nie trzeba umieć projektować, w sieci znajdzie się mnóstwo gotowych projektów.

 

  • Wygoda użycia – jeżeli potrzebujesz unikalnego etui na telefon, to możesz wykorzystać druk 3D. Szukasz gotowego projektu w sieci, pobierasz, wysyłasz do drukarki i rozpoczynasz proces drukowania. W ten sposób w przyszłości firmy mogą sprzedawać swoje produkty.

 

10824309(9)

 
Pomijam tutaj to jak rozwinięta technologia druku 3D może zrewolucjonizować przemysł. Nie będzie potrzeba wielkich fabryk – wystarczą drukarki 3D. Właśnie dlatego uważam, że rozwój druku 3D może zrewolucjonizować to jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Już teraz dzięki tej technologii można robić mechanizmy, które wcześniej były niemożliwe do wykonania. A przyszłość zapowiada się jeszcze lepiej.

 

About the author /


Related Articles