Ile trwa skanowanie 3D?

 

Osoby, które posiadają drukarkę 3D wiedzą jak wiele czasu potrafi pochłonąć drukowanie pozornie prostego obiektu. Natomiast jak sprawa wygląda ze skanerami 3D, czy one też pracują w ślimaczym tempie?

Tutaj jest dobra wiadomość. Profesjonalne urządzenia ( link ) potrafią zakończyć prace w ciągu kilku minut, a nawet i sekund. Działanie skanerów 3D jest znacznie szybsze niż drukarek, choćby dlatego, że nie muszą one nic tworzyć. Ponadto skanery 3D skupiają się tylko na zewnętrznej fakturze obiektu, nie analizują tego jak jest on wypełniony w środku.

 

 

Jednocześnie musisz pamiętać, że jeżeli zależy Ci na dokładniejszym skanie, to może on trwać dłużej.

 

Wykorzystanie skanerów 3D jest bardzo duże.

Wykorzystanie skanerów 3D jest ogromne.

Dodatkowo po zakończeniu procesu skanowania każdej strony obiektu trzeba połączyć model w jedną całość. To wszystko sprawia, że wykorzystanie skanerów 3D mimo że o wiele szybsze niż proces drukowania w tej technologii, to ciągle potrafi zająć wiele czasu. Jednocześnie próba odwzorowania obiektu w programie do projektowania w 3D bez wykorzystania skanerów była by znacznie bardziej czasochłonna, a można zaryzykować stwierdzenie, że prawie niemożliwa. Dlatego warto korzystać ze skanerów 3D, gdy zachodzi taka potrzeba.

 

 

 

About the author /


Related Articles