Zaangażowanie firmy, furtką do serca klienta

 

Wnętrza gabinetów i klinik, wygląd materiałów reklamowych, strona internetowa czy nawet samo logo podświadomie przekazują konkretne komunikaty. Nawet jeśli klient nie myśli o tym świadomie jego mózg przetwarza wszystko to, co widzi.

 

Dbając odpowiednio o estetykę tak jak robi to www.drpabianczyk.pl , już na starcie zdobywa się cenne punkty, które później mogą przeważyć przy podejmowaniu decyzji o skorzystaniu akurat z tego a nie innego gabinetu medycyny estetycznej.

 

Otwarcie swojej kliniki lub gabinetu medycyny estetycznej to dobry pomysł na biznes.

Otwarcie swojej kliniki lub gabinetu medycyny estetycznej to dobry pomysł.

Nie chodzi tutaj tylko o takie kwestie jak czystość, nowe meble czy ładne podłogi. Estetyka to coś znacznie więcej. To pewien styl, który definiuje całą klinikę. To podobnie jak z ubiorem. Można nosić stare i brudne rzeczy i wówczas z pewnością nie zjednamy sobie ludzi. Można także założyć nowiutkie i czyste ubranie prosto ze sklepu. To już znacznie lepiej, ale jeżeli te ubrania nie pasują do siebie, są źle dobrane to również nie wywołamy zachwytu. Uwagę zwróci zaś osoba ubrana zarówno w czystą jak i dobraną z pomysłem interesującą garderobę.

 

Nie jest to łatwe, dlatego tak ważne jest, aby nie oszczędzać nadmiernie na tych kwestiach. A to się często zdarza w małych gabinetach. Właściciele oszczędzają na wszystkim co się da. Zamiast zatrudnić architekta czy dekoratora wnętrz sami dobierają kolor ścian i dodatki. Wykonanie strony internetowej zlecają osobom, które się na tym nie znają, a logo po prostu jest nazwą zapisaną tylko odmienną czcionką. Postępując w ten sposób zdajesz się na przypadek lub wręcz skazujesz na zagładę swoją firmę. Zatrudnij do tych prac profesjonalistów. To się z pewnością opłaci, ponieważ oni wiedzą jak projektować z poczuciem wyważonej estetyki, która będzie podobać się większości klientom.

 

Budowanie zaangażowania również wpływa na pozytywne decyzje. Relacja klient – firma powinna być procesem, który trwa cały czas. Warto komunikować się ludźmi systematycznie, a nie od przypadku do przypadku tylko wtedy gdy mamy promocję. Dzisiaj jest to znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Facebook, maile…ułatwiają prowadzenie dialogu. Jeśli uda się to zamienić w zabawę to już zupełnie odmieniamy role. Doskonałym sposobem są konkursy, które zamieniają zwykłe zaproszenia na zabiegi w ciekawą zabawę.

 

Jeśli chodzi o zabiegi w klinikach to wiadomo, że pacjenci są przygotowani na ból. Zadaniem dobrej kliniki jest ten ból zminimalizować i nie jest tu mowa o środkach przeciwbólowych czy zastrzykach. Stwarzając przyjazną i domową atmosferę na pewno zminimalizuje się strach i lęk. Takiemu pacjentowi zapali się lampka, że tu właśnie dbają o komfort nie tylko fizyczny ale i też psychiczny. Taka osoba z całą pewnością będzie polecała miejsce, w którym czuła się dobrze.

 

Tak więc miejsce wykonywania zabiegów to nie tylko ściany, łóżka i profesjonalny sprzęt – to także zaangażowanie personelu i atmosfera danego miejsca dają pacjentom poczucie, bezpieczeństwa.

 

Warto pamiętać o tak ważnych aspektach decydując się na otwarcie swojej kliniki lub gabinetu medycyny estetycznej. Nawet małe gesty, które można uważać za nic nie znaczące mogą przyczynić się do budowania marki firmy.

 

About the author /


Related Articles