Profesjonalne doradztwo kluczem do rozwoju firmy.

Firmy projektowe dwoją się i troją aby sprostać wymaganiom swoich klientów. Jednak nie wiele przedsiębiorców i usługodawców wie o tym, że profesjonalne i przejrzyste doradzanie klientowi to klucz do sukcesu w firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz. http://inmagine.pl doskonale wie, że trzeba zatrudniać osoby, które wiedzą, że komunikacja to podstawa w kontakcie z klientem.

Nie wszyscy, którzy chcą aby ich dom był niepowtarzalny i urządzony z klasą mają pomysł na wnętrze. Wtedy właśnie do akcji powinien wkroczyć specjalista, który będzie dla klienta nie tylko osobą, która będzie aranżować wnętrze ale i też swojego rodzaju psychologiem.

Warto na samym początku spytać o upodobania, hobby, ulubione kolory a czasami nawet charakter. Niektóre osoby nie będą czuły się dobrze w otwartych przestrzeniach a inne wręcz będą ich pożądały.

To jak architekt czy dekorator będzie doradzał swoim klientom będzie na pewno rzutowało na dalszych losach firmy.

Kiedy klient doświadcza tego, że jest najważniejszą osobą dla architekta współpraca będzie przebiegała korzystniej, na pewno biuro będzie polecane a renoma firmy wzrośnie.

Istnieją pewne cechy charakteru, które architekt czy projektant musi posiadać gdy chce sprzedać swój projekt lub podjąć owocną współpracę z klientem.

  • Komunikatywność – toabsolutne „must have”! Umiejętność formułowania wyraźnych dla odbiorcy wypowiedzi, śmiałość, a także zdolność prowadzenia i podtrzymywania rozmowy są z całą pewnością niezbędne.

 

  • Entuzjazm – bez niego trudno cokolwiek zaproponować. Człowiek, który nie jest przekonany do tego, co oferuje lub wieczny pesymista i malkontent nie będzie w stanie przekonać kogokolwiek do skorzystania z usługi . Klient musi czuć, że specjalista, z którym ma do czynienia, wierzy w to, co mówi i uważa to za naprawdę godne polecenia.

 

  • Profesjonalizm – dobry specjalista musi zawsze „przygotowywać się do lekcji”. Konieczne jest, aby chciał i potrafił zdobywać i poszerzać wiedzę o ofercie oraz, aby zawsze był gotowy do rozmowy z klientem oraz w sposób pewny i w pełni profesjonalny wykonywał swoje obowiązki.

 

  • Umiejętności negocjacyjne oraz zdolność rozwiązywania konfliktów – bez tego architekt „polegnie” przy pierwszym nieporozumieniu, co może poskutkować utratą klienta. Często zdarza się bowiem, że nabywca nie jest zadowolony z usługi. Wówczas dekorator czy architekt musi zachować opanowanie i znaleźć drogę wyjścia z trudnej sytuacji, która doprowadzi do porozumienia i ugody. Na pewno nie jest to łatwe, jednak bez odrobiny talentu dyplomatycznego kontakt z klientem może być bardzo trudny, a co ważniejsze – nieefektywny.

 

 

About the author /


Related Articles