Jakie są obecne trendy i co warto podpowiadać klientom?

 

W XXI wieku trendy w projektowaniu skupiają się głównie na minimalizmie, przestrzeniach otwartych i białych, powiększających optycznie pomieszczenia kolorach. https://homekoncept.shop/wnetrza.html wie, jakie są trendy obecnie.

 

Co należy proponować klientom aby firma zyskała na popularności i była polecana wśród innych?

 

Wizyta klienta w biurze projektowym oznacza zmianę obowiązujących trendów i wprowadzenie nowych rozwiązań aranżacyjnych w ich domach. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba będzie proponować im radykalne zmiany w wystroju, wystarczy, że podpowie się im jakie mają być nowe dodatki, kolory czy zmienimy jeden mebel w ich domu, a mieszkanie nabierze charakteru i nowego stylu. W Nowym roku powinno się doradzać klientom beże, szarości, biele i brązy. Idealnie sprawdzą się dodatki wykonane z drewna, wikliny, kamienia, wełny, skóry oraz kamienia. Dzięki elementom wykonanym z tych materiałów, wnętrza będą przytulne i niezwykle klimatyczne a klienci będą zadowoleni i z całą pewnością będą polecać firmę swoim znajomym czy rodzinie!

 

Ważne będzie także dopasowanie wnętrz do indywidualnych potrzeb, trybu życia i charakteru klienta. Zgodnie z zasadą „pokaż mi swój dom, a powiem Ci kim jesteś”. Wystrój będzie przypominał klientowi, że mieszkanie ma być przede wszystkim jego oazą, miejscem do którego chętnie wróci po trudach dnia i zrelaksuje się, zbierając siły na następny dzień. Z tego powodu architekci i projektanci powinni odchodzić od surowych, minimalistycznych wnętrz na rzecz ciepłych, przytulnych aranżacji, jakie odnajdą m.in. w stylu rustykalnym. Nowoczesne aranżacje ustąpią miejsca klimatycznym, swojskim wnętrzom, gdzie niczym w wiejskiej chacie klient będzie czuć się przytulnie i bezpiecznie. Świetnie sprawdzą się więc drewniane stołki, miękkie sofy i fotele oraz wiklinowe meble. W nadchodzącym sezonie powinno się odchodzić od jasnych, perfekcyjnie zadbanych wnętrz, na rzecz wszystkiego co przywodzi na myśl naturę i powrót do korzeni. Klient z całą pewnością doceni te nietuzinkowe rozwiązania jednak trzeba pamiętać, że to on ma ostatnie zdanie, można jedynie pokazać mu korzyści jakie będą płynęły z tego wyboru.

 

Aby przekonać klienta do wyboru stylu, który będzie odpowiedni dla niego warto pokazać mu gotowe rozwiązania, które będą dla niego korzystne. Jeśli będzie on zadowolony firma na pewno zyska na swoim wizerunku.

 

W pracy projektanta/ architekta nie należy się bać pokazywać własnego zdania oraz wizji, klienci na pewno to docenią i będą polecać daną firmę innym osobom, które są zainteresowane zmianami w swoim domu.

 

About the author /


Related Articles